Футболни-Прогнози.бг » Класиране Бундеслига Германия

Класиране Бундеслига Германия

На тази страница очаквайте най-актуалното класиране за 1-ва Бундеслига на Германия

Първа Бундеслига на Германия

Най-висшият ешелон на немското първенство, за разлика от всички останали висши лиги на топ 5 на първенствата на Европа разполага не с 20, а само с 18 отбора. Победителят в крайното класиране, както и останалите 3 отбора, финиширали в топ 4 получават възможност за участие в турнира Шампионска лига. Завършилите на 5-та и 6-та позиция получават възможност да се състезават съответно в Лига Европа и Лига на Конференциите. „Късметлиите“ на 18-та и 17-та позиция отпадат директно, докато 16-тия тим играе плейаут с 3-тия отбора от 2-ра Бундеслига.
Най-висшият ешелон на немския футбол, на фона на активното участие на Германия във войните през първата половина на XXв., е и едно от най-късно сформираните първенства – води началото си едва от 1963г. насам. За разлика от годината на създаване на Бундеслигата обаче, голяма част от немските тимове съществуват от началото на XXв., и дори от края на ХIXв. Това е така, поради причината, че преди въпросната 63-та година, статутът и формата на първенството е бил аматьорско-регионален.
Най-титулуваният отбор безапелационно е „баварският колос“ в лицето на Байерн Мюнхен със своите 30 титли. За да се подчертае хегемонията на мюнхенския гранд може лесно да се направи справка, че втори и трети след него в класирането са Борусия Дортмунд и Борусия Мюнхенгладбах, всеки от които притежава едва по 5 титли. В общи линии правилото тук е, че повечето положителни рекорди се държат от Байерн Мюнхен, докато негативните са разпределени от различни отбори. Независимо от очевидността на потенциалния фаворит през повечето сезони, все пак немското първенство е един от най-резултатните откъм голове турнири и е една от лигите, с най-много посещаемост по стадионите.
Немският клубен футбол означава емоция, попадения и отборна игра – нещо като олицетворение на самия национален отбор на Германия.